CADWorx Structure to program do projektowania konstrukcji stalowych 3D. Program zawiera niezbędne narzędzia i międzynarodowe katalogi części stalowych potrzebnych do projektowania.

CADWorx Structure bazuje na AutoCAD oraz BricsCAD i podobnie jak CADWorx Plant daje możliwość zaawansowanego modelowania 3D konstrukcji stalowych.


Konstrukcje stalowe 3D

CADWorx Structure tworzy w pełni inteligentne projekty konstrukcyjne 3D z niezrównaną elastycznością i współpracą z systemem AutoCAD® oraz BricsCAD®.

Bogata biblioteka stalowych kształtów

Projektant ma dostęp do międzynarodowej biblioteki kształtów stalowych. Zasoby przygotowane są według obowiązujących standardów i norm. Obiekty przygotowane są zarówno w jednostkach metrycznych jak i w calach.

Łatwe rozmieszczanie zespołów obiektów

Niektóre prace projektowe wymagają od projektanta wykonywania tej samej czynności wiele razy w CADWorx Structure większość procesów została zautomatyzowana – co pozwala znacznie zaoszczędzić czas.

Rysunki

Projektanci i inżynierowie mogą łatwo tworzyć rysunki 2D z modeli 3D z zachowaniem wymiarowania i opisów programu AutoCAD oraz BricsCAD.

Zestawienie materiałów

W CADWorx Structure użytkownicy mogą tworzyć w pełni konfigurowalne zestawienia materiałów. Raporty mogą zostać przygotowane w oparciu o długość lub ciężar dla każdego rozmiaru.

Cechy CADWorx Structure:

 – inteligentne projektowanie konstrukcji stalowych 3D
– międzynarodowa Biblioteka kształtów Stalowych
– tworzenie szkieletu konstrukcji
– kształty użytkownika
– bogata baza schodów, drabin i poręczy
– baza danych
– zestawienia materiałów
– łatwe przejście z 3D na 2D.

Obszary zastosowań CADWorx Structure:

– projektowanie konstrukcji stalowych
– projektowanie rurociągów
– przemysł petrochemiczny
– energetyka
– przemysł spożywczy (żywność, napoje, piwowarstwo)
– przemysł farmaceutyczny, oczyszczalnie ścieków i instalacje uzdatnia wody
– przemysł stoczniowy oraz architektura.