CADWorx Plant Professional 2017 to ceniony i sprawdzony, bazujący na AutoCAD oraz BricsCAD, program do inteligentnego modelowania instalacji przemysłowych 3D. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań dostępnych na rynku.

Intergraph CADWorx Plant Professional to ceniony i sprawdzony, bazujący na AutoCad, program do inteligentnego modelowania instalacji przemysłowych 3D. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych i łatwych w obsłudze rozwiązań dostępnych na rynku. Intergraph CADWorx Plant Professional posiada najpełniejszy zestaw narzędzi do efektywnego projektowania instalacji. CADWorx Plant Professional jest łatwy do nauki, jako narzędzie do projektowania instalacji przemysłowych, to nowoczesny program oferujący inteligentne, oparte na specyfikacjach projektowanie.

Intergraph CADWorx Plant Professional pozwala na szybie i łatwe tworzenie w pełni inteligentnych modeli 3D. Ponieważ modele CADWorx oparte są na AutoCAD otrzymujemy możliwość wysokiej elastyczności i współpracy z innymi programami. Program automatycznie generuje zestawienie materiałów i izometryki, zwiększając możliwości projektowe i zmniejszając ilość potrzebnego czasu projektowego. Jest to jeden z najpotężniejszych pakietów dostępnych na rynku, łatwy w nauce i pracy.
Efektywne projektowanieCADWorx Plant Professional pozwala na szybkie i łatwe tworzenie w pełni inteligentnych modeli 3D. Ponieważ modele CADWorx opierają się na AutoCAD, oferują niezrównaną elastyczność i współpracę.

Steel i Equipment

Potężne i intuicyjne funkcje modelowania elementów stalowych i urządzeń, zapewniają najbardziej kompletne projektowanie.

Kanały HVAC i trasy kablowe

Możliwość modelowania kanałów HVAC, oraz tras korytek kablowych. Kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne edytowalne kształtki, przejścia, redukcje, kolanka, rozgałęzienia.

Edycja średnicy, zmiana specyfikacji

Zautomatyzowane i intuicyjne procedury zmiany rozmiaru rur i specyfikacji sprawiają że edycja jest łatwa i szybka.

Specyfikacja rurociągów

Setki gotowych do użycia specyfikacji rurociągów w formatach metrycznych i calowych, które zawarte są w bazie danych z odniesieniami do ponad 60.000 sparametryzowanych elementów.

Automatyczne Izometryki

CADWorx Plant Professional zawiera Isogen automatycznego generowania izometryków. Automatycznie generowane izometryki mogą być wytwarzane z układów rurociągowych lub baz danych projektowych.

Automatyczne tyczenie trasy

CADWorx otrzymał zupełnie nowy algorytm routingu, co znacząco skraca czas potrzebny na modelowanie instalacji rurowych. Program wyświetla klika opcji przebiegu rurociągu, które mogą być dowolnie modyfikowane.

Technologia „Drag-lock”Technologia „drag-lock” umożliwia przesunięcie zaworu w inną część rurociągu, nawet przez kolanka oraz zmienić jego kierunek. Wszystkie elementy powiązane z zaworem ,jak kołnierze, uszczelki, śruby zostaną przesunięte w nowe miejsce.Sprawdzanie kolizjiCADWorx Plant Professional oferuje wbudowaną detekcję kolizji. Kolizja może być wykryta w obecnym modelu, a także na odniesieniach plików zewnętrznych. Wykryte kolizje mogą być zgłaszane na bieżąco lub w dowolnym momencie w trakcie procesu projektowania.
CADWorx Plant Professional pozwala użytkownikom na tworzenie własnej bazy danych specyfikacji rurociągów w najbardziej popularnych formatach baz danych. Opcja tworzenia odnośników i łączenia się z bazą danych w CADWorx Plant umożliwia tworzenia kopii zapasowych cennych informacji.

Synchronizacja modelu i schematu P&ID

Użycie połączenia z bazą danych projektu CADWorx Plant Professional pozwala na inteligentne sprawdzanie elementów schematu P&ID utworzonych za pomocą Intergraph CADWorx P&ID Professional z projektem.
„Spacer” po projekcie CADWorx Design Review umożliwia „spacer” po projekcie 3D. Mamy możliwość obejrzenia wirtualnej wizualizacji projektu tak jakbyśmy „spacerowali” po zrealizowanym obiekcie.

Odniesienie do analizy naprężeń

CADWorx Plant Professional posiada dwukierunkowe połączenie z Intergraph CAESAR II, najbardziej powszechnym na świecie pakietem używanym do analizy naprężeń.